dogtrainers.co.il
כניסה למנהלים

מנהלי הפורום

ניסאל קרני
ניסאל קרני

ניסאל קרני מדינה (ניסו)הוא מאלף כלבים בכיר ומטפל בבעיות התנהגות של כלבים. כיום ניסאל עובד כמאלף כלבים, מדריך בקורסי אילוף בגישה חיובית (פורס פרי) במכללת מאי דוג וכמאלף של עמותת 'ירושלים אוהבת חיות'. מאי דוג קולג' - המרכז ללימודי אילוף כלבים, כלבנות..

כתוב נושא חדש
הודעה / מחבר
תאריך / שעה
18/12/2018 17:49

שלום, לאחרונה הכלב שלי פחות מסתדר עם כלבים..יכל להיות בגלל שאני משחררת אותו בגינת כלבים? בהתחלה היה משחק בפארק ואולי בגלל שזה מגודר אז זה כאילו 'מזכיר' לו דברים כשהוא היה בכלביה? כי כשאימצנו אותו הוא לא הסתדר עם זכרים ועם הזמן הרגלנו אותו ולא הייתי חוששת..עכשיו אני מפחדת לשחרר אותו שם, זה גם יוצר מצב לא נעים. הוא במיוחד מתעצבן כשכלב אחר עולה עליו או מנסה גם אם זה כלב גדול יותר או קטן. וכשמישהו מביא משחק או שזה משחק שלו אז אני חושבת שהוא ניהיה רכושני ומתחיל לריב..גם אם הכלב ידידותי ורק רוצה לשחק. אני פשוט לא מבינה למה כאילו חזרנו אחורה, ומה גרם לכך..מה אפשר לעשות כדי שיסתדר גם עם כלבים זכרים? אשמח אם תוכל לעזור, תודה (:

12/12/2018 14:28

היי (:
שלשום איצמנו כלב ג'ק ראסל מעורב, (מהמםם)
הוא בערך בן שנתיים ודי מחונך
יש לנו הרבה חתולים בשכונה וגם לפעמים בגינה וכשהוא רואה אותם הוא רוצה לרוץ אחריהם,
האם יש דרך לגרום לו להסתדר עם חתולים ?
תודה רבה 

10/12/2018 13:45
מעבר ממיטה למזרון     ו    ארי ארי    

הכלב שלי ישן עד עכשיו על מיטה, והוא הרס אותה לגמרי, רוצה לקנות לו הפעם מזרון לכלב. רציתי לדעת אם הוא יתרגל למעבר הזה שבין המיטה למזרון, ואם יש משהו שאני צריך לבדוק במזרון חוץ מהגודל. 

07/12/2018 11:44

היי, יש לי גור בן 8 שבועות. אני פשוט לא מצליח לאלף אותו לעשות צרכים על הפד. שנייה שאני לא מסתכל והוא נכנס מתחת לשולחן האוכל ועושה שם צרכים. ניסיתי הכל, שיהיה ריח של שתן על הפדים, להראות לו שאני כועס שהוא עושה מתחת לשולחן, להניח אותו על הפד כשאני רואה שהוא עומד לעשות צרכים ולתת לו חטיף כשהוא מצליח לעשות על הפד. פשוט כלום לא עוזר והוא לא לומד וחוזר לעשות שם. 1. איך אני מאלף אותו לעשות צרכים על הפד עד שיסיים את החיסונים ויוכל לצאת לטיול? 2. איך אני גורם לזה שהוא לא ירצה להיכנס מתחת לשולחן? תודה מראש

03/12/2018 14:25
נוחות     ו    יריב יריב    

אשתי מתעקשת להלביש את הכלבה שלנו בכל מיני בגדים לכלבים ואביזרים, לי אישית נראה שזה לא ממש נוח לה, אבל היא בטוחה שהכלבה בסדר עם זה. רציתי לשאול, מה הדעה שלך בנושא – חשוב לציין שמדובר בבגדים שמיועדים עבור כלבים. 

04/12/2018 12:12
היי יריב     ו    הנהלת הפורום ניסאל קרני    

נסה להסב את תשומת לבה של אשתך לסממנים שמעידים בעיניך על אי נוחות מצד הכלבה, ייתכן והיא תחל להבחין בהם גם כן, ובעקבות כך תימנע מלהלביש כאשר הכלבה מרגישה לא בנוח עם פריטי הלבוש.

אגב, ייתכן והכלבה בסדר עם הבגדים, יש כלבים שבגדים מסויימים מקנים להם תחושת בטחון :)

בהצלחה!

01/11/2018 10:09
כלב חרדתי     ו    דורית דורית    

שלום..ברשותי כלב בן 3 מסוג גק ראסל מעורב...הוא חלק חרדתי מאוד ולחוץ.הוא מחונך לצרכים ויכול להתאפק גם 12 שעות ביום..אבל בלילה הוא לא מתאפק משום מה..גם אם יוצא לו להתאפק רק 6 שעות .אני תמיד אקום בבוקר ואראה פיפי וקקי מרוח בכל מקום...לא רק שהוא עושה צרכים לפעמים גם על המיטה שלו ואת הקקי מורח ומפזר...וזה קורה רק בלילה..מה הסיבה לכך ואיך ניתן למנוע?

27/11/2018 13:22
היי דורית     ו    הנהלת הפורום ניסאל קרני    

הייתי ממליץ לפנות למאלף שיאבחן זאת בצורה מעמיקה יותר.

האם במשך 3 שנותיו מה שאת מתארת קורה? האם מקבל טיול לפני השינה? כמה טיולים מקבל ביום? וכמה ארוחות ומתי? 

27/11/2018 13:27
כלב חרדתי     ו    דורית דורית    

היי..לא בכל שנותיו הוא היה ככה...בשנה האחרונה..הוא מקבל טיול לפני השינה וממש לפני שנכנסים לישון הוא יוצא לפיפי בחצר...הוא אוכל פעמיים ביום..אני לא נותנת לו אוכל אחרי טיול לילה כי אז הוא מחרבן בלילה..הבעיה שאחרי טיול זה הוא הכי רעב ומתחנן לאוכל.

27/11/2018 13:41
כלב חרדתי     ו    הנהלת הפורום ניסאל קרני    

האם היה שינוי בסוג המזון באותה תקופה? במידה וכן אולי שינוי נוסף למזון אחר ייטיב עמו. 
הייתי ממליץ כרגע לחלק את הארוחה ל3 , אם ניתן, ולהקדים את הארוחה האחרונה לכשעתיים לפני הטיול האחרון. כמו כן, אם אפשר, במקום החצר לפני שנכנסים לישון, לתת לו טיול קצרצר של 5 דקות בחוץ. ולתת לו לרחרח כמה שיותר בטיול זה. הרחרוח מעייף ומספק מנטלית לרוב, ובמקרה כמו שלך , יעיל יותר מטיול ארוך לפני השינה, ומפיפי בחצר.
כמו כן וודאו כי יש מים טריים זמינים תמיד במהלך היום.

אשמח לעדכון..

בהצלחה!

27/11/2018 13:49
כלב חרדתי     ו    דורית דורית    

קודם כל תודה על התגובות ! בהמשך לשאלותיך,הוא החליף שני סוגי אוכל בשנתיים האחרונות..בהתחלה אכל עוף אשר גרם לו לאלרגיה,לאחר מכן סלמון אשר גרם לו לנשירה נוראית ועכשיו הוא אוכל כבש שדי מטיב עימו ויש לו יותר תיאבון ופחות נשירה. לגבי טיולים,לרוב הוא מטייל פעמיים ביום ולעיתים רחוקות 3..יש לי חצר גדולה הוא מטייל בה הרבה (הוא לא נשאר בחוץ באופן קבוע זה רק שאני בבית ). לגבי הרחרוח,כשהוא נכנס לחרדה בטיול מה שקורה הרבה עקב גירויים בחוץ זה מסיח את דעתו מרחרוח והוא לא מרחרח בכלל ברוב הפעמים.

27/11/2018 14:19
כלב חרדתי     ו    הנהלת הפורום ניסאל קרני    

בשמחה רבה!

לפי מה שהבנתי, טיול מופחת גירויים יגרור סבירות נמוכה לחרדה בטיול.
נסי ללכת איתו למקומות שונים, נטולי גירויים ככל האפשר, ולו רק לכמה דקות בודדות, על מנת ליצור קישור בין טיול לבין חוסר חרדה. מעין מיני טיולים כאלה. 
כאשר נכנס לחרדה, נסי לשנות כיוון וקצב של הטיול, תוך קריאות המקושרות לחוויות חיוביות (כלב טוב, יופי, יס, וכד'..) וברגע שנרגע לרדת אליו וללטפו( אם אוהב מגע), ולהמשיך כרגיל את הטיול.
הדגש כאן הוא חיזוק ההתרחקות מהגירוי המחריד, ובניית רובד נוסף של קשר ושל אמון במהלך הטיול.
בעניין האוכל/צרכים, הייתי מנסה בכל זאת לחלק ל3 ארוחות, ועוקב האם יש שיפור. 
בברכה

29/10/2018 19:07
רכישת גור לזוג     ו    Yuda Yuda    

היי לאחרונה חשבנו אני וחברה שלי לקנות גור גזעי.רצינו רועה בלגי והבנתי שהוא נאמן בעיקר לאדם אחד בלבד. האם זה נכון? הוא לא יקשיב או יזרום עם שנינו באותה מידה?. יעזור ממש גם המלצות על כלבים עם תכונות אופי דומות שכן יקשיב לשנינו ויהיה חכם ומגן.(במידה ונכון מה שכתבתי לגבי הבלגי) תודה על העזרה אני אשמח ממש.

27/11/2018 13:34
היי יודה     ו    הנהלת הפורום ניסאל קרני    

לכל כלב יש אופי ומזג שונים זה מזה, אפילו בתוך אותו השגר ניתן למצוא גור שהוא מפוחד וחששן, וגור אחר אמיץ וסקרן למשל..
רועה בלגי הוא כלב מדהים, רגיש מאד, אנרגטי וחזק בטירוף. לא הייתי ממליץ עליו למי שאין ביכולתו להשקיע כמה שעות טובות ביום באימון הכלב.

אני נמנע מלהמליץ על כלב גזעי כזה או אחר ככלל, אני פעיל בעמותת ירושלים אוהבת חיות, ויש אצלנו ובעמותות אחרות אלפי כלבים מדהימים שמחפשים בית.

לכו לכמה ימי אימוץ, אולי אפילו קחו לכם כלב לאומנה ללא התחייבות מצדכם, ומקסימום תרוויחו חבר לחיים ובן משפחה חדש :)

בהצלחה!

31/10/2018 12:21

שלום, לפני כשבוע וחצי קיבלתי שיצו גורה. הכלבה בת כחודשיים ושבועיים בערך, רכשנו לה גדר גורים שבתוכה יש את צעצועים, מיטה וכו׳, בלילות הראשונים הכלבה יללה אך לאט לאט נרגעה. אני מעוניינת להתחיל להרגיל את הכלבה לצרכים, אך מכיוון שהכלבה לא חוסנה באופן מלא אני לא יכולה להוציא אותה עדיין, את הפדים המיוחדים לצרכים היא אוכלת, והוטרינר אמר לנו שעקב בעיה רפואית להמנע מחטיפים/שינוי בתזונה. אני חוששת שיהיה מאוחר מדיי לחנכה לצרכים כשכבר יהיה אפשר להוציאה לטיולים. בנוסף, הגורה מאוד נושכת אותנו, למרות כל צעצועי הנשיכה שקנינו לה. כשהכלבה משוחררת ולא בגדר זה בלתי אפשרי ללכת ליידה כיוון שרצה לכיוון הרגליים ונושכת. אני ובן זוגי סטודנטים ואין ביכולתינו לפנות למאלף. תודה.

27/11/2018 13:30
היי רונה     ו    הנהלת הפורום ניסאל קרני    

אני סטודנט בעצמי, ומבין ללבכם. 
יחד עם זאת, תהליך טוב יגרור שיפור משמעותי באיכות החיים שלכם ושל הגורה, וגם ילמד אתכם לא מעט על עצמכם ;) 

הרגלה לצרכים ניתן בכל גיל , אך יפה שעה אחת קודם. ולמרות המלצות הוטרינר, אשר בריאותו הפיסית של הכלב לנגד עיניו, כמאלף ומטפל התנהגותי, רווחתו הנפשית של הכלב לנגד עיניי, ואמליץ על חשיפה מבוקרת, תוך המנעות מאזורים בהם יש צרכים של כלבים אחרים.
בעניין הנשיכות, הצעצועים אמורים לבוא כהכוונה וכמשחק משותף. נסו להעלים אותם במהלך היום, ומדי פעם להוציאם ולהתחיל משחק בו היא נושכת את הצעצועים, ותנו לה לנצח, תוך החלפה של הצעצועים מדי פעם.

וזכרו, זז זה שווה! לכן אם פשוט תלכו ממנה, היא נדלקת על הרגליים ונושכת אותן. תראו לה את התחליף הראוי (הצעצועים) ושבחו אותה על ההתנהגות הנכונה (נשיכתם של הצעצועים)

בהצלחה!

01/11/2018 16:59
אימוץ גורי כלבים     ו    חיים חיים    

שלום, אני מעוניין להתחיל בהליך של אימוץ גורי כלבים, ורוצה לדעת אם ניתן להתחיל אילוף גורים כבר מגילאים צעירים – בני שבועות בודדים, ואם אפשר להגיע לכל מאלף כלבים, או שצריך התמחות מקצועית בנושא?

27/11/2018 13:18
היי חיים     ו    הנהלת הפורום ניסאל קרני    

אילוף גורים ניתן להתחיל בכל שלב, יש דברים שכדאי לחכות איתם , בעיקר כאלה המאמצים את הגוף יתר על המידה, אך בשלב הזה הם לומדים מהר מאד.
בין 10-12 שבועות מומלץ להתחיל. 
כמובן שכדאי לפנות למאלף מקצועי שלמד והתנסה בפועל גם כן. 

אשמח לעזור אם אתה באזור ירושלים

בהצלחה :)

02/11/2018 12:25

היי, הכלבה שלי (מלטז מלא) מאוד נלחצת כשאנחנו מורידים אותה, היא נובחת על כל כלב שעובר ומתנשפת בכבדות. זה בעיקר מחמיר כשהיא ברכב. באופן כללי היא כלבה מאוד פחדנית, היא מפחדת מאנשים חדשים שמגיעים הביתה ולא נותנת להם לגעת בה. איך אני גורמת לה להיות פחות לחוצה כל הזמן?

27/11/2018 13:15
היי חן     ו    הנהלת הפורום ניסאל קרני    

הייתי ממליץ לפנות למאלף/מטפל התנהגותי בהקדם האפשרי.

ישנן כמה וכמה דרכי טיפול, יחד עם זאת, צריך אבחון מקצועי ומקיף על מנת להתאים לכם תכנית אימון. 

נסו לבינתיים לטייל במקומות פחות הומים, או בשעות פחות עמוסות על מנת להפחית הלחץ, כמו כן, לכו מדי פעם לרכב (ללא כוונת נסיעה), ושחקו איתה במשחק שהיא אוהבת, קצת ליטופים ופינוקים אם היא אוהבת, ואפילו אפשר לפנק בחטיפים. ולאחר מכן לכו בחזרה הביתה. 

אם אתם באזור ירושלים אשמח לעזור 0507427424

בהצלחה!

11/11/2018 12:13
בחירת מאלף     ו    ניר ניר    

כתבתי שאני מעוניין בהמלצה על מאלף כלבים, קיבלתי רשימה של איזה עשרים מאלפי כלבים.. לא יודע איך לבחור, אשמח לעצות בנושא, תודות.

27/11/2018 13:09
היי ניר     ו    הנהלת הפורום ניסאל קרני    

דבר ראשון הייתי ממליץ לצמצם את הרשימה לשלושה. 
בדוק המלצות, פוסטים בפייסבוק, ולבסוף תתקשר אליהם ותשאל את הדברים הקריטיים לך. בהתאם לסיבה בגינה חיפשת מאלף. כמו כן ברר על ההכשרה של אותו המאלף, האם הוא למד לבד או במסגרת מסודרת ומוכרת.


אגב, אם הנך באזור ירושלים אשמח לעזור. 0507427424

בהצלחה :)

18/11/2018 12:29
כלבים לאימוץ     ו    ירדן ירדן    

שכנים שלי מוסרים גורי כלבים לאימוץ בחינם, הם קיבלו אותם, וחוץ מהעובדה שמדובר בכלבים מעורבים, אין להם שום מידע על כלבים. אנחנו מעוניינים לאמץ, אך חוששים שלא מדובר בכלבים שמתאימים לילדים קטנים, מה עושים?

27/11/2018 13:05
היי ירדן     ו    הנהלת הפורום ניסאל קרני    

אימוץ גור זהו צעד גדול מאד, גור זה המון ניקיון, המון תשומת לב, המון השקעה, וכמובן, לא ניתן לדעת לגמרי את האישיות של הגור לכשיגדל.
יחד עם זאת, כאשר מאמצים גור, גדלים ביחד איתו, ולומדים המון מהתהליך (גם אתם וגם הילדים).
בסופו של יום ההחלטה היא שלכם. מוזמנים לבקר בעמותות ברחבי הארץ ולראות כלבים בוגרים וגם גורים, ולאחר מכן לקבל החלטה יותר מושכלת.

בהצלחה!

26/11/2018 11:33
טיסה עם הכלב     ו    שגב שגב    

היי, אני טס לחצי שנה, ורוצה לקחת את הכלב שלי איתי, לפני שאני מתחיל בתהליכים, יש לי שאלה לגבי כלוב לכלב, מדובר בטיסה ארוכה – 12 שעות, מה אני צריך לבדוק כשאני בוחר כלוב, מאוד חושש איך הכלב שלי ישרוד את הטיסה, הוא בן 9, כבר לא צעיר..

27/11/2018 13:00
היי שגב     ו    הנהלת הפורום ניסאל קרני    

לצערי אין לי ניסיון בנושא, ולכן אין לי המלצות מעשיות.
מה שכן, הייתי מברר בראש ובראשונה עם חברת התעופה על מידות וחומר של הכלוב, ולאחר מכן מפשפש בפייסבוק ומחפש אנשים שעברו את התהליך, ומתייעץ עמם.

בהצלחה!! נשמח אם תעדכן כאן

17/09/2018 11:23

היי
הכלב שלי (כלב מעורב די גדול) נורא תוקפני שהוא לידי
כאילו ממש שומר עלי שלא יתקרבו אלי או יגעו בי,
לאחרונה התחלתי לצאת עם מישהי והיא לא יכולה להכנס אלי הביתה מהפחד שיתקוף אותה ((היה ניסיון אחד וכשל)
איך אני יכול לטפל בזה...
הוא בן שנתיים והוא לא עשה זאת בעבר.

21/10/2018 09:15
היי איתן     ו    הנהלת הפורום ניסאל קרני    

מה הכוונה בניסיון שכשל?

אני מניח שמכיוון שעבר זמן היו שינויים, ספר לי קצת יותר בבקשה..
מה סדר היום? היכן הכלב נמצא במהלך היום והיכן ישן? כמה טיולים מקבל והיכן? האם בקרבת אנשים אחרים התנהגותו שונה?

באותה נשימה אמליץ בחום להתחיל אימונים עם מאלף. אמליץ מאד על עבודה ללא ענישה, שכן זו עלולה להחריף את המצב בסיטואציות מסויימות.

כמו כן בכל שאלה אתה מוזמן לפנות אליי

בברכה,

ניסאל קרני מדינה
050-7427424

25/09/2018 16:14

היי
לאמא שלי יש בעיה עם זה שמתי שאנחנו אוכלים כל המשפחה הכלב שלנו נמצא ליד השולחן
הוא לא מפריע או מבקש אוכל פשוט יושב שם ליד
איך אני יכול לגרום לו לשבת במקום שלו בזמן האוכל? 

21/10/2018 09:10
היי שון     ו    הנהלת הפורום ניסאל קרני    

כמה טיפים שיעזרו לכם בנושא:

- סנכרנו את זמני הארוחות עם אלה שלכם, ותנו לכלב את הארוחה (במקום שלו) דקה שתיים לפני שאתם מתיישבים לאכול. 
- במידה והאוכל שלו לא יעניין אותו בנוכחות שלכם, נסו בארוחה שלאחר מכן לתת תעסוקה לכלב כגון עצם שווה, או צעצוע מלא בחטיפים ( קונגים ומיניהם). כך גם יהיה עסוק, וגם יקבל חוויה חיובית מאד במקום שלו, שהאחרון הינו מרכיב חשוב לא פחות באימון מהסוג הזה.
- באותה נשימה תתחילו לתת חיזוקים מדי פעם כנגד הליכה עצמונית למקום ( ללא הנחיה שלכם), לחלק מהכלבים יתאימו חטיפים יחד עם זאתף שימו לב לתגובה שהחטיפים מעוררים אצלו, אם מרוגש מדי מהם, נסו מגע אם הוא אוהב, ליטופים ארוכים ואיטיים כאשר שוכב במקום.

בגדול הייתי ממליץ להעביר את כל מרכז הכיף והפאן של הכלב למקום שלו, כך יעדיף אותו ביותר ויותר סיטואציות.

והדבר האחרון, לאחר הצלחה ראשונה של השארות במקום משך ארוחה שלמה שלכם תעשו מסיבה קטנה עם חטיפים והמון אהבה, וכמובן, התמדה מביאה תוצאות :)

בכל שאלה נוספת אשמח לעזור.

בברכה,
ניסאל קרני מדינה
050-7427424

07/10/2018 22:23

היי יש לי כלבה בת 6 מסוג שיצו ולא מזמן קנינו שטיח חדש לחדר של הבן שלי, היא השתינה עליו. באותו זמן גם קנינו מצעים חדשים והיא השתינה עליהם. היא אף פעם לא עשתה את זה וגם רגילה לעשות צרכים רק בחוץ. אנחנו לא יודעים מה לעשות... אודה מאוד מאוד לעזרה.

21/10/2018 08:59
היי תום     ו    הנהלת הפורום ניסאל קרני    

בראש ובראשונה הייתי לוקח לבדיקות אצל הוט' על מנת לשלול בעיה רפואית.
כמו כן, האם מעוקרת? האם היה כלב נוסף בבית? 

בברכה,
ניסאל קרני מדינה 
050-7427424

08/10/2018 13:45
כלב בורח     ו    זיו זיו    

היי 
הכלב שלי כל הזמן יוצא מהגינה והולך לטייל (חוזר לבד) הבעיה היא שהשכנים מתלוננים על זה והוא כל פעם נעצר על ידי הפקחים 
איך אני מונע ממנו לברוח 

21/10/2018 08:56
היי זיו     ו    הנהלת הפורום ניסאל קרני    

חסרים לי פרטים כדי להבין את הסיטואציה טוב יותר..
בן כמה הוא? כמה זמן אצלכם? מה ההסטוריה שלו? היכן הוא במהלך היום והיכן ישן? האם מסורס? כמה טיולים מקבל ביום? כמה ארוחות?

נתחיל בשאלות הנ"ל, ואם יש עוד פרטים שתף אותי כדי שאוכל לעזור קצת יותר

בברכה,

ניסאל קרני מדינה
050-7427424

17/10/2018 11:09

הי
יש לנו כלבת קאנה קורסו מקסימה בת שנה, הכי ידודותית וחברותית גם לכלבים וגם לאנשים.
בזמן האחרון שהיא רואה כלב מתקרב מתחילה לרוץ אליו וגוררת אותי אחריה  (אין לי שום סיכוי לעצור אותה היא הרבה יותר חזקה ממני)
ברגע שמגיעה לכלב היא כולה מאושרת ומתחילה לשחק ממש יפה, הדבר היחיד שמתריד אותי שאני נגררת ויכולה רק לרוץ אחריה וזה לא ממש נעים ליף ואנשים שרואים אותה רצה אליהם ממש מפחדים (למרות שאין שום סיבה)
היא עברה אילוף שהייתה גורה וחץ מי זה היא מקשיבה לנו ממש, אבל שהיא רואה כלב היא כל כך רוצה לשחק שכבר אין עם מי לדבר.
שהיא משוחחרת בגינת הכלבים מצד שני היא ממש זהירה ומתקרבת בהדרגה לכלבים.
איך מלמדים אותה לא לרוץ ולגרור אותי?
תודה

21/10/2018 08:53
היי לי     ו    הנהלת הפורום ניסאל קרני    

בשלב הראשון, במידה והיא לא רתומה ברתמה תעברו לרתמה אשר מחלקת את העומס מקצה הרצועה , ומקלה על כל הצדדים. כמובן שזהו אינו פתרון קסם ובד בבד יש לעבוד באופן צמוד עם מאלף על הליכה נכונה, איפוק למול גירויים, ואפילו שפת גוף למול כלבים אחרים.
אם היא מקשיבה לכם יש כבר בסיס טוב, תנסו להשתמש בשפה שכבר יש ביניכם כדי להתנהל גם בסביבות רגועות יותר, ובשלב מאוחר יותר מול הגירויים.
דבר שני, כאשר ישנה התנהגות לא נעימה (למשל ;משיכה חזקה מצדה), התקרבות ל"יעד" ההתנהגות (הכלב חבר שלפתע ראתה)  מהווה בעצם חיזוק, ונותנת תוקף להתנהגות כזו גם בעתיד. לכן במצב שכזה ניתן ואף רצוי לעצור, לעמוד ולתפוס הרצועה בצמוד לבטן עם שתי ידיים. כך בעצם נמנעת הצלחה של הפעלת התנהגות המשיכה, וקבלת תוצאת המשחק עם החבר. כמו כן ובאותה נשימה חשוב לחזק קשר עין, ניתן להאכיל בבית בתמורה לקשר עין, או סת כתרגול כיפי עם חטיפים:

תתחילי לצעוד ברחבי הבית, וברגע שהיא מציעה מבט חטוף ואו אפילו קשר עין כמובן, תני לה חטיף כפרס. בשלב מאוחר יותר כשהיא כבר מבינה את המשחק, עשי שהחטיפים יהיו בקרבת מקום, אך לא בידייך (אפשר פאוץ', אפשר קערה על מדף וכו..). חזרי על הרוטינה הזו אפילו כמתן חלק מהארוחה( תוכלי לתת כך גרגר גרגר), וזכרי שככל שתתרגלו, כך הכלבה תטה להעדיף קשר עין בסיטואציות מסויימות,ובאותה נשימה זכרי שזהו תהליך למידה, וככזה , דורש סבלנות והתמדה!

שיהיה המון בהצלחה!! 
ואשמח לעזור בכל שאלה נוספת.
בברכה,

ניסאל קרני מדינה 050-7427424

11/10/2018 19:42

היי הכלבה שלי לא מקשיבה לי בכלל אם אין לי חטיף ביד מה אפשר לעשות?

21/10/2018 08:35
היי קרן     ו    הנהלת הפורום ניסאל קרני    

ספרי לי קצת יותר פרטים, בת כמה הכלבה? כמה זמן אצלכם? מה לימדתם אותה ובאיזו דרך? האם הכלבה עונה לשם שלה ללא חטיף? למילים אחרות (טיול, בואי, קחי וכו'..)? 

22/08/2018 18:14

היי הכלבה שלי לא מפסיקה לנבוח גם אחרי שמורידים אותה היא לא עושה צרכים בחוץ עד עכשיו במשך שנה היא הייתה בכלוב בהוראת הוטרינר ואחרי הכלוב הוצאנו אותו מהבית והיא משוחררת עכשיו היא גם בשעה מאוחרת נובחת כמו לא נורמלית ונושכת אותנו בלי סוף במטרה לנשוך כמה שאנחנו מנסים להגיד דיי כבר ולהציע לה חטיפים היא מעדיפה לנשוך כשאנחנו לא בבית היא קורעת רהיטים וממשיכה לנגוס בהם בלי סוף ונובחת גם כשאנחנו בבית בשעות לא שעות 3 לפנות בוקר מה הבעיה?

13/09/2018 17:58

היי זיו, שנה טובה! :)
על מנת להבין את הסיטואציה טוב יותר יש לי כמה שאלות.

-מה קרה שהיא היתה צריכה להיות בכלוב שנה שלמה?
-במהלך השנה עשתה צרכים בכלוב? או בחוץ?
-האם ניסיתם לתת צעצוע נשיכה, או חלופה אחרת?
-כמה טיולים מקבלת ביום?

נ.ב. מתן חטיף כנגד נשיכה עשוי לשדר לה שעל מנת לקבל חטיף היא צריכה לנשוך. נסו לתת אותו כפרס על התנהגות רצויה.

שאלה נוספת- האם עבדתם עם מאלף בעבר?

מוזמן לכתוב לי כאן. ניתן גם לקבוע פגישת אבחון בטלפון 0507427424

מחכה לתגובתך..

13/09/2018 18:38

שנה טובה :) תודה על התשובה

מה קרה שהייתה שנה בכלוב - פחדנו להוציא אותה שלא תהרוס את הבית כי היא הייתה נושכת דברים וקורעת ניירות אוכלת חפיסות של דיסקים

במהלך השנה עשתה צרכים בפד שלה בתוך הכלוב היום היא עדיין עושה על גבי פד מחוץ לכלוב אבל על הפד ולא בחוץ למרות שמוציאים אותה.

ניסיתי לתת לה צעצוע מצפצף שהיא חולה עליו אבל היא עוזבת אותו מהר וממהרת לנשוך ולקפוץ עלינו

לא עבדנו עם מאלף בעבר.

13/09/2018 19:21

ובכן,
זהו איננו אבחון מקצועי ומקיף, יחד עם זאת, אני יכול לומר כי נראה שהכלבה צריכה הרבה יותר מרחב חקירה, בין אם טיולים במקומות בהם היא יכולה לרחרח בחופשיות, או אפילו גינת כלבים במידה ומסתדרת עם כלבים אחרים..
כמו כן, הייתי מנסה איתה משחק קצת יותר תקשורתי איתך, טיפה יותר אגרסיבי מהמצפצף, יעזור לה לבטא את הדחף הזה שיש לה לנשוך משהו, ככל שנראה לה היכן זה נכון וכיף וכדאי לבטא את הדחף הזה, כך היא תעדיף את דרך הביטוי הנלמדת, מזו המאולתרת :) 
מהאהובים עליי: חבל קשירה, שים לב שיהיה בגודל שמתאים למנשך שלה, לא גדול מדי, ולא קטן מדי.. קח בחשבון (מבחינת גודל ואורך החבל) שאתה אמור לתפוס אותו בשני צדדיו, ושיישאר מקום לקטנה לנשוך, באמצע כמובן..
הייתי מתחיל עם חבל , ואולי מוסיף בהמשך גם פאפי רול. כיף לאללה לנשוך אותו! ( מניסיון חחח )
אגב, כדור טניס יכול להיות מאד יעיל אם היא אוהבת! 
אגב#2 , אם מנסה לנשוך בכל אופן, להפנות את הגב וללכת ממנה.שים לב כי כל התייחסות, תסמן לה שזה לגיטימי..לאחר זמן מה, תוכל לקנות את עולמך בהוצאת הצעצוע המחובא ויזימת משחק מחדש. עד שתלמדו אחד את השנייה איך אתם אוהבים יותר לשחק :)

לגבי הצרכים והפד,
ניסיתם לקחת הפד החוצה? זה יכול לסייע לה לעשות בחוץ.
כמו כן הייתי נותן לה לרחרח בחופשיות ( כמה שניתן, אפשר רצועה ארוכה) , מגוון במקומות בהם מטיילים, ובדגש על ריבוי משטחים (אדמה/אספלט/דשא), משטחים מסויימים עשוייים להיות מועדפים יותר או פחות אצל כלבים..

אשמח לשמוע על התקדמות ושיפור התקשורת ביניכם!

בהצלחה :)


   123456הבא »   
Copyright © 2018 dogtrainers.co.il כל הזכויות שמורות
אתר אילוף כלבים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום אילוף כלבים
מחפשים מאלף כלבים מומלץ? השאירו פרטים ומייד נחזור אליכם
אנחנו עובדים עם מאלפים מוסמכים ומנוסים - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!