כלבה תוקפנית כלפי כלבים אחרים

עמוד הבית פורומים פורום אילוף כלבים כלבה תוקפנית כלפי כלבים אחרים

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • תגובות
    כלבה תוקפנית כלפי כלבים אחרים

היי,
    אימצנו לפני שבוע כלבה בת שנתיים. בחצי שנה האחרונה היא הייתה בפנסיון, בכלוב עם כלב אחר.
    בשבוע לפני שהגיע אלינו עברה עיקור (ולצערי גם הפלה).

היא כלבה עדינה, שמחה ומלאת חיים. הבעיה היא שבכל פעם שהיא רואה כלב אפילו מרחוק היא מתחילה להשתולל, לנבוח ומנסה בכל הכוח לרוץ אליו (היא מאוד חזקה).

הנושא הזה מאוד בעייתי והופך כל טיול איתה לאתגר ולצערי לא מאפשר לה לטייל בגני כלבים ופארקים כי היא פשוט מתחילה להיות תוקפנית.

אשמח לשמוע אם יש סיבה לתופעה ואם יש דרך לטפל בה.

בתודה מראש.

יניב

כלבה תוקפנית

יניב שלום רב,
    לא נראה לי שיש קשר בין התנהגותה של הכלבה לבין העובדה שחייתה בחצי שנה האחרונה עם כלב נוסף בתא.
    לפי תיאורך יש מצב שלמרות שהיא חייתה בחצי שנה האחרונה עם כלב נוסף, למעשה אין לה כישורי חיברות עם כלבים והיא סובלת מחסך בחשיפה לכלבים אחרים ואולי גם לבע"ח אחרים כמו חתולים לדוגמא (שהיא עלולה לגלות בהמשך תוקפנות גם כלפיהם).
    מצד שני יתכן וכשהיא מתלהבת מעצמה היא נעשית פראית וכשאתם מגיבים בלחץ היא עלולה לפרש זאת כאילו שאתם חוששים ואז היא "יוצאת להגנתכם".
    מעבר לכך יכולות להיות סיבות נוספות להתנהגות תוקפנית של הכלבה ואינני יכול לקבוע באופן חד משמעי מה שורש ההתנהגות התוקפנית שלה מבלי לראות את הכלבה עין בעין וצריך לאבחן את התנהגותה.
    בנוסף עלי להסב את תשומת ליבך לעובדה שהכלבה נמצאת אצלכם פחות משבועיים והיא כרגע בודקת גבולות ואת מקומה אצלכם בבית, אצל ילדים היינו מגדירים זאת כ"בדיקת גבולות". יתכן אפילו שהיא עוד לא חשה מספיק בנוח לבדוק את הגבולות הללו וזה בדרך לכשתרגיש יותר בטוחה.
    הייתי ממליץ לכם לפנות למאלף כלבים שמבין בהתנהגות בכלל ובתוקפנות כלבים בפרט.
    בהצלחה,
    יוסי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
כתיבת תגובה בתור אורח באתר. כניסה לחשבון שלי
פרסום תגובה
הפרטים שלך