כלבה שמסכימה לרדת לטיול רק עם אחד מבני הבית

עמוד הבית פורומים פורום אילוף כלבים כלבה שמסכימה לרדת לטיול רק עם אחד מבני הבית

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • תגובות
    כלבה שמסכימה לרדת לטיול רק עם אחד מבני הבית
    בוקר טוב,

יש אצלנו כלבה באומנה שנמצאת כבר שבועיים בביתנו.
    אני חושבת שהיא תערובת של לברדור-סאלוקי, בת כ-10 חודשים.

הכלבה מסכימה לרדת לטייל אך ורק איתי.
    אם מישהו מבני המשפחה מביא את הרצועה וקושר אותה, היא לא זזה מהמקום.
    אם מנסים טיפה למשוך אותה בכוח, היא מתכווצת בתוכה.
    אף אחד לא רוצה להכאיב לה, לכן מוותרים לאחר כמה ניסיונות.

כיצד ניתן לפתור זאת?…
    תודה
    סרבנית טיולים

רותם בוקר טוב,

בתור התחלה יש אפשרות לגרום לשאר חברי הלהקה ליצור איתה אינטראקציה נכונה. כלומר, ליצור חיבור ראשוני. קשר ראשוני נעשה על ידי הרחה של הכלב את חבר הלהקה. מומלץ מאוד להגיע כשהגוף נמוך "קטן" עד כמה שניתן כדי לא להתריע אותה.

מומלץ להתיישב עם הגב אליה במרחק של מטר שניים עד שהיא תחל לרחרח את חברי המשפחה. לאחר מכן ניתן להושיט יד לאט ממרחק של חצי מטר – מטר באיטיות כמובן לכיוון הכלבה ולתת לה לרחרח אתכם. יש אפשרות לבצע את התרגיל עם חטיפים, צעצועים או כל דבר אחר שיגרום לעניין.

רק לאחר שמבצעים את החיבור הראשוני ביניהם מומלץ לחבר את הרצועה לקולר ולנתק מספר פעמים עוד בטרם יוצאים לטייל. בשלב זה ניתן גם לגעת, ללטף ולתת לה להתרגל למגע שלהם. לאחר ניתוק וחיבור של הרצועה תנו לה להסתובב לבד עם הרצועה בבית ולאחר מכן החזיקו את הרצועה ביד.

בצעו מספר "טיולים" בבית כשהרצועה רפויה ונסו בעזרת חטיפים, קולות גבוהים וגוף נמוך לעודד אותה ללכת. אל תמשכו את הרצועה. סלוקי בפרט וכלבי רוח בכלל נוטים לחששנות והם לא סוציאליים במיוחד. לכן במקרה שלכם יש לנהוג בעדינות, לבצע פעולות בצורה איטית ולשדר המון רוגע בתהליך.

מומלץ שבתחילה תרדי את עם הכלבה לטייל כשאחד מחברי הלהקה מלווה אותך ובמהלך הטיול, תוך כדי תנועה, שייקח ממך את הרצועה. אם תעשו זאת באיטיות מבלי שתרגיש, סיכוי גבוה שתתרגל גם לשאר חברי הלהקה. נסו זאת עם כולם בלי שום קשר להרגלה והחיבור הראשוני.

לשאלות נוספות אני כאן, אשמח לעזור.

בהצלחה.

אורי מגד – מאלף כלבים ומומחה בטיפול התנהגותי

Dog Leader לדאוג לחבר הכי טוב שלך

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
כתיבת תגובה בתור אורח באתר. כניסה לחשבון שלי
פרסום תגובה
הפרטים שלך